Пн–Сб: с 08–30 до 18–00
Ігор ІвановичЩоб забезпечити водопостачання будинку чи полив присадибної ділянки чи городу на дачі, необхідна подача води. Коли поряд немає відкритої водойми, воду доводиться видобувати із землі через свердловину або колодязь. Для подачі води зі свердловини, колодязя, резервуара до точки водорозбору застосовують насоси свердловинні. Який купити насос для свердловини залежить від глибини залягання та характеристик підземних вод, а також технічного завдання щодо її використання. До кожної конкретної нагоди підбирається відповідний тип глибинного насоса.
Глибинні електронасоси для свердловин занурюються у воду в свердловині або колодязі на глибину до 200 м. Чим глибше занурення, тим вищі вимоги до якості обладнання. Воно має бути надійним і довговічним, тому, що ремонт таких пристроїв дуже клопітна та дорога справа.
При виборі насоса для свердловини потрібно враховувати: призначення, особливості експлуатації, необхідний об'єм води, висоту підйому води над рівнем поверхні землі, технічні характеристики свердловини (діаметр обсадної труби, дебіт, рівні води), якісну характеристику води, що перекачується, схему і довжину надземного трубопроводу.
Глибина установки насоса залежить від глибини дзеркала води у статичному стані та дебіту свердловини. Ці дані мають бути зазначені у паспорті свердловини. Важливо пам'ятати, що продуктивність насосу не повинна перевищувати дебіт свердловини.
При підборі потужності свердловинного насоса враховується вся довжина/висота траси. Натиск має розраховуватися максимально точно, тому, що недостатній натиск не підніме воду на потрібну висоту, а надлишковий напір може просто розірвати труби (або значно скоротити термін експлуатації всього обладнання).
Ціна свердловинного насоса залежить від технічних характеристик пристрою, якості матеріалів конструкції та вузлів, а також виробника. У нашому магазині ви можете купити дешевий занурювальний насос для нечастого короткочасного використання, насоси за середньою ціною з найпростішими характеристиками, а також насоси, за вищою ціною, розраховані на безперервну довгострокову роботу багато років, з високими технічними характеристиками, великою продуктивністю, широкими можливостями, від виробників зі світовим ім'ям.
Відцентрові пристрої найдовговічніші, продуктивніші, з максимальним ККД, надійні та дорогі. Мають форму тонкого та довгого циліндра з нержавіючої сталі. Оснащені кількома робочими колесами (багатоступеневими), за рахунок цього вони забезпечують плавне, природне нарощування тиску в трубопроводі системи подачі води. Це продовжує термін експлуатації труб, мембран гідроакумуляторів. Для безперервної роботи (водопостачання будинку) та довготривалої експлуатації. Надійно, дорого, добре.
Слабкості відцентрових занурювальних насосів:
Вихрові – мають великий натиск у порівнянні з відцентровими, але ККД їх нижчий. При цьому, більш чутливі до кількості домішок, що містяться у воді. Вони мають лише одне робоче колесо, тому при включенні одразу виходять на робочий тиск. Більше підходять для оснащення системи поливу на дачній ділянці. Вартість вихрових помп нижча, ніж у відцентрових.
Слабкості:
Гвинтові (шнекові) – найдешевші насоси для свердловин. Конструкція на основі гвинта Архімеда із гумовими ущільненнями.
Принцип роботи: вода надходить до шнека, що кріпиться до валу через проходи в насосній частині. Гвинт виконує потужні оберти та переміщає воду рухатися до нагнітального патрубка.
ККД вище, ніж вихрового, але нижче за ККД відцентрових насосів. На відміну від відцентрових не такий сприйнятливий до забрудненої води. Легко качає воду з піщинками та частинками ґрунту. Також вони підтримують тиск, що забезпечить безперебійне подання води на дачі або в приватному будинку.
Слабкості:
Оптимальне застосування шнекових насосів – для постійної періодичної експлуатації, для поливу на дачах.
Вібраційні – найдешевший вид насосів для колодязя. Мають просту, надійну та недорогу конструкцію. Працюють за рахунок зміни тиску повітря з водою у насосній камері. Внутрішній поршень спрямовує воду в трубу поступальними рухами.
Високий показник тиску води, але низька продуктивність – розраховані на невеликий дебіт 0,4-0,8 куб.м/год. Не підійдуть для свердловини, тому що насос створює переміщення водяних мас, починає піднімати мул зі дна, що сприятиме швидкому засміченню як самого насоса, так і свердловини. Вібраціями розбиває підключені труби.
Вібраційні помпи встановлюються на глибину до 3 м у колодязях із великим діаметром. Тільки для поливу як тимчасове дешеве рішення.
При виборі зануреного насоса важливо враховувати вид забору води. У глибинних насосів конструкція водозабору буває трьох видів:
Насоси з верхнім або серединним забором води краще встановлювати в свердловини, де є ймоврність наявності мула на дні. Такий водозабір підходить для тривалої безперервної роботи. Вода, що надходить у корпус, додатково охолоджує двигун, що унеможливлює його перегрів. Роботу таких насосів контролює автоматика. Потрапляння «сміття», що знаходиться біля дна свердловини, всередину механізму повністю виключено.
Недолік:
Перевагою насосів з нижнім рівнем забору води є те, що вони дозволяють брати воду практично до дна, вони ефективні на глибинах до 40 м. Підходять для випадків, якщо дебіт свердловини низький. Нижній водозабір дозволить отримати деяку кількість води вже за мінімального рівня.
Недолік:
Щоб вибрати та купити свердловинний насос в інтернет-магазині ЕСО Система, скористайтесь фільтром на цій сторінці сайту або зверніться за допомогою до нашого менеджера, який за вашими даними підбере варіанти насосів, що підходять вам.
Поможем выбрать Скважинные насосы