Пн–Сб: с 08–30 до 18–00
Ігор ІвановичЯк вибрати сонячний колектор
Сонячні колектори призначені для гарячого водопостачання (ГВП). На опалення сонячний колектор працює тільки в якості допоміжного джерела тепла, на допомогу головному теплогенератору.
Геліоколектор збирає сонячну енергію, перетворює її в тепло, нагріваючи теплоносій. А сам теплоносій через теплообмінник передає теплову енергію в центральну систему, нагріваючи воду для побутових потреб і опалення будинку. Щоб купити сонячний колектор, який буде служити довго та ефективно, вирішіть для себе, як буде використовуватися отримана енергія - тільки для гарячої води або ж ще й добру системи опалення в холодний період року. Ціна сонячного колектора залежить від його теплової потужності та виду.
Сонячні теплові колектори, які продаються в Україні, виробляються двох основних видів: вакуумні і плоскі.
Вакуумні геліоколектори представляють собою батарею з 10-30 запаяних порожніх скляних трубок, з яких викачане повітря. Усередині трубок встановлено теплообмінник, який збирає сонячну енергію, нагріваючи теплоносій до температури понад 250 С.
Сонячний колектор плоского типу - це скляна панель з абсорбуючим покриттям, до якої зсередини підведені трубки з теплоносієм. Панель закріплена в металевій рамі.
Бувають колектора сезонні - працюють тільки в теплі пори року, і всесезонні - які дають теплову енергію цілий рік. Безнапірні системи працюють за принципом термодинаміки, використовую різницю температур нагрівається рідини і охолодженої в теплообміннику. Напірні системи оснащені вбудованим теплообмінником для ГВП.
Геліоколектори кріпляться як на землі, так і безпосередньо на дах будинку. Площина закріплюється під певним кутом до горизонту, щоб збирати максимальну кількість енергії сонячних променів протягом дня і всього сезону. У різні сезони кут нахилу всесезонних установок змінюється. Для кріплення на плоских горизонтальних поверхнях застосовуються монтажні стійки.
Конструкції сонячних колекторів стійкі до впливу погодних катаклізмів - шквалистого вітру, граду. Тому не переживайте, що скляні поверхні ушкодяться. Якщо ж під впливом механічної дії все-таки якась із трубок лопне, то її можна легко замінити на нову. А ось плоску панель доведеться міняти повністю.
У літню пору року, коли температура на сонці в кліматичній зоні України, або в місті Дніпро і Дніпропетровській області сягає понад 40 С, виникає задача надлишкового тепла - при недостатньої витрати нагрітої води, теплоносій в системі може закипіти. Щоб захистити систему від кипіння і утворення парових пробок і підвищеного тиску, наприклад, коли господарі на довго їдуть на літній відпочинок, деякі виробники пропонують незакипаючу систему з окремою ємністю під теплоносій.
Загальну ефективність сонячного колектора прийнято оцінювати по річній продуктивності тепла. Але розподіл продуктивності по сезонах у вакуумних і плоских видно різниться. У літню пору, плоскі колектори збирають більше кількості тепла, ніж вакуумні. А в зимовий час більш ефективні вакуумні колектори.
Для роботи системи з сонячним колектором буде потрібно додаткове обладнання: контролер, насосна група, бойлер з внутрішнім змійовиком.
При підключенні сонячного колектора всередині будинку до загального акумуляційного баку, він стане частиною централізованої системи.
Для правильної і ефективної роботи сонячного колектора не потрібно складного і постійного технічного обслуговування. Але раз в сезон, перед його початком, систему краще привести в порядок. Для цього потрібно:
Якщо виникає сумнів в ефективній роботі системи, зверніться в сервісну організацію, щоб огляд виконав фахівець.
На сонячні колектори в Україні дається гарантія від 2-х до 10 років. В цей час виробник зобов'язується за свій рахунок усунути виниклі несправністі з вини виробництва. Обслуговування в місті Дніпро і Дніпропетровській області виробляє авторизований виробником сервісний центр.
Гарантія не надається, якщо:
Питання, що виникають направляйте через постачальника обладнання.
Поможем выбрать подходящую модель солнечного коллектора