Пн–Сб: с 08–30 до 18–00
Ігор ІвановичЯк вибирати котел на твердому паливі
Купити твердопаливний котел - значить забезпечити собі незалежність від зростаючих цін на газ. Котли на твердому паливі вже стали економною альтернативою газовому опаленню. Однак, до покупки багато людей мають поверхневу інформацію про твердопаливному способу опалення і не уявляють, з чим вони зіткнутися після придбання і установки котла на дровах або вугіллі. Що ж потрібно врахувати при виборі агрегату серед безлічі представлених на сайті варіантів?
Якщо ви вже вирішили встановити систему опалення з твердопаливним котлом, ми допоможемо вибрати оптимальну модель. Самостійно, не маючи досвіду, заздалегідь передбачити всі ситуації складно. Але є основні чинники, оцінивши які, вибрати потрібний варіант стане простіше. У підсумку ви отримаєте не тільки ефективне і комфортне опалення, але і, витративши менше грошей на старті, зможете щодня економити на обігріві свого будинку в процесі експлуатації.
Грамотно підібраний твердопаливний котел для будинку забезпечить економію на вартості палива, зберігши при цьому зручність обслуговування, властиве газової установки.
В Україні, яка стрімко переходить з газу на інші джерела енергії, один з найпоширеніших варіантів твердопаливної системи опалення - паралельна установка з наявної в будинку газовою системою опалення. Це дає можливість комбінувати різні види палива в залежності від погодних умов і вартості енергоресурсів.
Твердопаливне опалення відрізняється від газового і має свої нюанси. На будь-які твердопаливні котли ціни залежать від безлічі факторів, які ми описали нижче. Тому, рекомендуємо переходити до порівняння вартості попередньо обравши кілька варіантів за технічними параметрами.
Для вивчення характеристик моделей, запропонованих на сайті, скористайтеся фільтром, щоб відібрати відповідні товари для детального аналізу.
Всі твердопаливні котли розрізняються за способом передбачуваного режиму експлуатації. Класичні моделі - найдорожчі. Низька ціна пояснюється вартістю матеріалів, з яких вони, як правило, проводяться і їх простою конструкцією. При виготовленні класичних конструкцій застосовуються не котлові, а традиційні марки листової сталі товщиною 3-4 мм. Топка у традиційних котлів невеликого розміру, дров поміщається не багато. Горіння однієї закладки триватиме 1,5-3 години. Потім паливо потрібно завантажувати заново. Тому вибирайте цей вид, якщо немає можливості купити дорожчі моделі і у вас є можливість при обслуговуванні твердопаливного котла знаходиться поблизу постійно.
Якщо завантаження палива зможете проводити не частіше 2-3 разів на добу, то відзначте в фільтрі галочку тривалого горіння. Вони дорожче класичних, але обслуговування опалення буде займати менше часу. Деякі моделі з топкою великого обсягу горять на одній закладці дров до 30 годин. На вугіллі час безперервної роботи може досягати від 3-х до 5-ти діб.
Піролізні установки на сухих дровах також відносяться до довго палаючим. В таких котлах конструкція складається з двох камер, в одній - з виділенням піролізних газів тліє паливо, а в інший ці гази згоряють при високих температурах.
Для ефективної роботи цього типу котлів будуть потрібні дрова з вологістю не більше 20%. Щоб висушити деревину до такого стану необхідно зберігати дрова в сухому провітрюваному приміщенні більше року. Якщо протягом опалювального сезону дрова закінчаться, знайти нову партію з такою низькою вологістю буде проблематично. Ціна сухих дров в опалювальний період буде вище на 30-50% звичайних. Тому вибирайте піролізні установки, якщо впевнені, що у вас буде можливість забезпечити необхідні запаси сухих дров на весь сезон.
У твердопаливних котлів з автоматичною подачею палива безперервна робота без участі людини триває від 3-х до 7-ми днів. Вони вимагатимуть більший розмір топкового приміщення. Коштують вони в 3-4 рази дорожче звичайних, тому що обладнані бункером і механізмом подачі палива. В якості основного палива вам надалі буде потрібно запасатися пелетами або вугіллям дрібної фракції. Цей вид палива коштує дорожче, але його можна замовляти по ходу сезону в мішках по 30-40 кг або в біг-бегах по 1000 кг. Місця для зберігання потрібно менше.
Для вибору необхідної потужності котла на твердому паливі, потрібно знати теплові втрати будинку. Точно визначити їх значення допоможе наш інженер теплотехнік, на підставі теплотехнічного розрахунку. Для спрощеної оцінки потужності приймають середньо утеплений будинок: 1 кВт теплової потужності на 10 кв. м опалювальної площі. Якщо ви готові встановити в систему з твердопаливним котлом теплоакумулюючу ємність, то потужність котла вибирайте з запасом 30-40%, не більше. Надлишки тепла збереже теплоаккумулятор.
У твердопаливних котлах застосовується кілька видів основного палива: вугілля, дрова, пелети. Ціни на паливо по Україні відрізняються, тому вивчіть свій ринок палива перед вибором котла.
Наявність автоматичного управління котлом спрощує контроль над горінням, дає можливість регулювання роботи. Автоматика збільшує вартість приблизно на 2-3 тис. Грн. Не у всіх випадках подорожчання виправдано. Пам'ятайте, що електроніка вимагає постійної подачі електрики. Якщо у вашій місцевості вірогідні відключення і обриви електромагістралей, то запасіться резервним дизельним генератором.
Незалежними котлами оснащуються системи з природною циркуляцією. Вони не вимагають електрики для роботи обладнання. Рух теплоносія відбувається по термодинамічним законам. Для установки такої системи проконсультуйтеся з інженером теплотехніком.
Відзначивши в наших фільтрах критичні фактори, переходите до докладного розгляду характеристик обраних варіантів котлів.
На котел твердопаливний ціна не є єдиним важливим критерієм. Крім ціни на котли твердопаливні, звертайте увагу на матеріал, з якого зроблена камера згоряння. Важлива товщина металу. Чим товще метал камери і теплообмінника, тим вище ціна агрегату і тим більше років прослужить котел. Мінімальна товщина сталі - 3 мм, оптимальна - 4-5 мм.
ККД і час горіння однієї закладки дров, яку вказав виробник, на практиці відрізняється. Це залежить від якості і режиму спалювання палива. Важливо співвідношення обсяг топки / потужність котла. Чим більше це значення, тим довше буде час горіння палива одному завантаженні.
Глибина топки обмежує розмір завантажуються полін.
Звертайте увагу на площу перетину вихідного патрубка на димохід - в каналі димоходу звуження не припустимо.
Зіставте габарити конструкції з розмірами вашого топкового приміщення. Зверніть увагу на ширину прорізів в будівлі, щоб котел можна було доставити до місця установки. У топкової крім місця для агрегату повинно залишитися простір для його обслуговування - забезпечений вільний доступ з усіх боків.
Додаткові характеристики важливі для планування обв'язувального обладнання, яке буде встановлюватися разом з твердопаливним котлом: обсяг води в котлі, діаметри виходять патрубків, максимальний робочий тиск, споживана електрична потужність.
Ми більш як 18 років продаємо котли твердопаливні для будинку в Дніпрі та виробляємо монтаж систем опалення. Заповніть форму на сайті, і ми допоможемо вам купити котел на твердому паливі з оптимальними параметрами саме для вашого будинку.
ПОМОЖЕМ ВЫБРАТЬ НУЖНУЮ МОДЕЛЬ ТВЕРДОТОПЛИВНОГО КОТЛА