Пн–Сб: с 08–30 до 18–00
Ігор ІвановичКолектор для теплої підлоги та опалення – це один із основних вузлів опалювальної системи будинку. При обранні колектора для теплої підлоги та опалення необхідно мати схему реалізації технічного рішення водяної теплої підлоги або комбінованої системи теплої підлоги з розведенням для радіаторів.
Колектор для теплої підлоги або системи опалення призначений для розподілу потоків теплоносія, як правило, з одного магістрального трубопроводу, що подає теплоносій на кілька контурів споживачів.
Кількість контурів водяної теплої підлоги обмежена лише здоровим глуздом, від 1 і більше.
Якщо в системі один контур теплої підлоги, трубу підʼєднують безпосередньо до котла опалення, без колектора. Колектори бувають від 2 до 12 контурів, при цьому вони мають модульну структуру – кожен модуль дублюється, але вони пов'язані між собою монтажною консоллю. Весь колекторний блок може оснащуватися загальними керуючим контролюючим елементом, лічильником тепла, манометром тощо. Зручно коли вся вимірювальна арматура розташована в одному місці.
Колектор для теплої підлоги зазвичай об'єднують у колекторний блок, що складається з двох гребінок: для подачі теплоносія та для обратки. Кожен гребінець оснащується необхідною запірною арматурою, що регулює подачу теплоносія на окремі контури системи, а також контрольно-вимірювальними приладами, які контролюють процес та стан системи опалення.
На колекторах запірна арматура може встановлюватися окремо або комбінації різних елементів. Також продаються колектори із запірною арматурою в повній комплектації.
У багатоповерхових будинках окремий колектор для системи опалення встановлюється на кожен поверх з індивідуальним налаштуванням параметрів на конкретний поверх. Такий підхід використовується в будинках, де поверхи мають різне призначення або використовуються не завжди: гостьові кімнати, де постійно не живуть люди, готельні номери та холи, комори тощо.
Колектори для теплої підлоги представлені на ринку у великій кількості. Купити колектор для теплої підлоги просто, якщо ви визначилися з параметрами об'єкта заздалегідь. Оптимальне рішення залежить від площі, призначення та характеру використання приміщення. Також важливо знати прийнятний для вас бюджет на реалізацію цього завдання.