Опалення для дому та квартири
Обладнання з доставкою по Україні
Контактная информация

Пн–Сб: с 08–30 до 18–00

(066) 892-81-44
(097) 563-99-91
(093) 241-08-04

Ігор Іванович

Електричне опалення

Автор: admin    Дата: 09.10.2018

Електричне опалення будинку часто стає єдиним розумним і доступним рішенням. Детальніше про існуючі види опалення на електриці. Як зробити електроопалення економним.

Опалення приватних будинків або громадських приміщень може бути реалізовано різними способами, що відрізняються за видом джерела теплової енергії. Електричне опалення об'єднує всі варіанти, які в якості теплового джерела використовують електроенергію. До електроопалення віднесемо і теплові насоси, яким також потрібна електрика, але не безпосередньо, а для перетворення теплової енергії.

Види електричного опалення

 1. Електрокотли, що підключені до контуру водяного опалення.
 2. Теплові насоси.
 3. Конвектори, нагрівають повітря в приміщенні.
 4. Інфрачервоні обігрівачі, які нагрівають предмети в приміщенні.
 5. Електричний підігрів підлоги (плівковий і кабельний).
 6. Тепловентилятори з відкритими нагрівальними спіралями.
 7. Масляні обігрівачі.

Опис, чесноти та недоліки видів електричного опалення

Електричні котли

Види обладнання

Электрические котлы отопления Електрокотли для опалення представлені двома основними типами нагрівальних елементів: з ТЕНами та з електродами.

У першому випадку нагрів проточного теплоносія тенами відбувається всередині котла. Як правило, в котлі встановлені 2-4 теплових електричних нагрівача, які включаються незалежно один від одного.

Електродні котли опалення нагрівають теплоносій струмом, який пропускається через рідину від одного електрода до іншого. В електрокотлах електродного типу в якості теплоносія застосовують пропіленгліколь.

Потужність нагріву регулюється кількістю включених нагрівачів і може складати сумарно від 3 до 50 кВт. Для забезпечення більшої сумарної потужності електричні котли встановлюють каскадом. Циркуляційний насос забезпечує рух теплоносія.

Переваги електричних котлів:

 • Екологічність – робота без відходів горіння;
 • Низька вартість опалювального обладнання та системи;
 • Компактні розміри корпусу;
 • Легкість монтажу та експлуатації;
 • Низька інерційність – регулювання потужності, включення і виключення відбуваються відразу.
 • Електронне урядування за сигналами від винесених датчиків температури повітря і / або теплоносія в системі опалення;
 • Тиха робота без шуму;
 • ККД близько 99,8%.

К недолікам відносимо:

 • Висока вартість електрики;
 • Високе навантаження на електричну мережу;
 • Термін служби ТЕНів до 5-7 років (підлягають заміні);
 • Залежність від подачі електроенергії.

Теплові насоси

Тепловые насосы для отопления Теплові насоси – найекономніший вид опалення на електриці. Хоча вони безпосередньо не використовують електрику для отримання тепла. Електрична енергія потрібна теплового насосу тільки для роботи циркуляційного насоса і компресора.

Теплонасоси встановлюються в системах з водяним або повітряним опаленням.

Принцип роботи грунтового теплового насоса. Опис повітряних теплових насосів.

Перетворення та передача теплової енергії із зовнішнього середовища в опалювальну систему відбувається в співвідношенні з затрачиваемой електричною енергією як 4: 1. Таким чином, опалення тепловим насосом обходиться в 4 рази дешевше, ніж будь-яким іншим електричним обладнанням.

Потужність теплонасосів від 6 до 30 кВт. Для забезпечення більшої потужності теплові насоси встановлюють каскадом, який оснащується загальним пультом управління.

Найголовніший недолік теплових насосів – висока вартість обладнання та його установки. Однак, економія, яка досягається в процесі експлуатації, окупає всі витрати за 6-10 років.

Окупність теплових наосів.

Конвектори електричні

Конвектор электрическийУ ролі нагріваючого елемента в конвекторах виступає ТЕН, який і нагріває повітря всередині металевого корпусу конвектора. Циркуляція повітря відбувається в результаті природного руху нагрітого повітря вгору.

Конвектори встановлюються на підлогу або кріпляться на стіну. Часто їх вбудовують в елементи огороджувальних конструкцій або інтер'єру – вони виглядають природно в кімнатній обстановці.

Управління температурою на конвекторі забезпечує електроніка.

Приміщення нагрівається швидко, повітря не пересушується.

Електричні конвектори випускаються потужністю від 1 до 3 кВт, вони розраховані на обігрів однієї кімнати до 30 кв. м. Щоб повністю обігріти будинок, потрібно в кожну кімнату встановлювати окремий прилад.

Инфрачервоні обігрівачи

Инфракрасные обогреватели

Принцип роботи інфрачервоних обігрівачів заснований на перетворенні кварцовим випромінювачем електричної енергії в інфрачервоні промені, які в свою чергу нагрівають не повітря, а предмети в приміщенні, що знаходяться перед приладом.

Інфрачервоні панелі встановлюються на підлозі або на стіні і направляються на зону передбачуваного обігріву. Вони не опалюють всі приміщення, а тільки окремі ділянки перед собою. За рахунок цього витрата електрики менше, ніж у інших електричних приладів опалення.

Потужність обігрівачів від 0,25 до 4 кВт, яка регулюється на самому приладі.

Электричний підігрів підлоги

Електричні теплі підлоги бувають двох видів: плівкові та кабельні.

Пленочный теплый пол Кабельный электрический теплый пол

Плівковий підігрів підлоги являє собою тонкий мат з вбудованим провідником з металу з високим електричним опором, що забезпечує нагрів підлогового покриття, яке в свою чергу нагріває повітря в приміщенні. Плівка укладається під лінолеум або ламінат. Розташовувати предмети меблів над плівковим теплою підлогою не рекомендується, тому що він буде нагрівати меблі.

Кабельний підігрів рівномірно укладається під чистове покриття підлоги: бетонну стяжку, паркет, ламінат.

На кожну окрему кімнату укладається свій контур теплих підлог.

Роботою електричного підігріву підлоги управляє автоматика з контролером.

Порівняння електричних теплих підлог з рідинним підігрівом підлоги.

Тепловентилятори, масляні радіатори

Масляные радиаторы

Це традиційні види електричного опалення з високим рівнем витрат електричної енергії. Зараз їх застосовують як допоміжний або тимчасовий вид опалення. Відкриті нагрівальні спіралі теплових вентиляторів пересушують повітря в приміщенні.

Потужність цих приладів регулюється вручну, включаючи різну кількість нагрівальних елементів. Електричні тепловентилятори можна залишати без нагляду на тривалий час, тому що у них підвищений ризик замикання і виникнення пожежі.

Загальні особливості електричного опалення

Всі види електричного опалення залежать від подачі електрики і його вартості. Високий базовий тариф на електричну енергію робить електрообігрів досить дорогим способом обігріти будинок.

Витрати на опалення залежать від тепловтрат будинку і ціни за 1 кВт * год.

Тепловтрати будівлі знижуються утепленням. А ось вартість електрики можна знизити, підключившись до пільговими тарифами. Нічний тариф і тариф «Електрообігрівання» дозволяють знизити суму загальних витрат на 30-40%.

Як підключити пільгові тарифи: “Електрообігрів”, “Нічний тариф”.

Крім того, електрична мережа, проведена на об'єкт повинна бути розрахована на споживану потужність не тільки опалювального обладнання, але і сумарно всіх електроприладів в будинку. Це визначається на етапі розрахунків електричної потужності. У разі необхідності, виділену електричну потужність збільшують до розрахункових значень, з невеликим запасом.

Якзбільшити дозволену потужність електромережі.


  ЕлектрокотлиСистеми опалення

Контактна інформація

Пн–Сб: с 08–30 до 18–00

(099) 207-30-65
(097) 563-99-91
(093) 241-08-04

Ігор Іванович